Jak się dowiedzieć w co inwestują VC?

Trochę pisaliśmy o tworzeniu startupu, który się wbija w trend (więcej o tym tutaj: https://startupakademia.pl/2014/12/02/jak-poskromic-trend/). Temat będziemy rozwijać ale dziś pokażemy Wam ciekawe narzędzie, które pozwala Wam zobaczyć gdzie idą pieniądze, kto je daje i tym samym zobaczyć jakie trendy wg inwestorów jest warto obstawiać. Tym narzędziem jest nakładka na CrunchBase (baza danych startupów) – The Startup Universe (http://visual.ly/vizbox/startup-universe/), która w wizualny sposób pokazuje:
1. Startupy po grupach
2. Kiedy który startup ile kasy dostał (jako część, której rundy finansowania)
3. Kto finansuje dany startup
4. Jakie startupy finansuje dany fundusz/osoby
5. Ogólne dane o startupie i geneza ich powstania
Polecamy 🙂
http://visual.ly/vizbox/startup-universe/

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o modelu działania danego biznesu polecamy dla wybranych startupów naszą bazę narzędzi gdzie znajdziecie wszystko co potrzebne startupowi w uporządkowanym zestawieniu.

4 thoughts on “Jak się dowiedzieć w co inwestują VC?

  1. Pingback: Lista narzędzi | StartupAkademia

  2. Pingback: Wszystko co musicie wiedzieć o marketplacach | StartupAkademia

  3. Pingback: Wszystko co musicie wiedzieć o retailu | StartupAkademia

  4. Pingback: Wszystko co musicie wiedzieć o modeluSaaS | StartupAkademia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.