Styczeń w StartupAkademia

Czas na krótkie podsumowania Stycznia. Udało nam się nie tylko, jak co miesiąc zrobić office hours (tym razem dla 6 startupów – w tym 3 spoza Warszaway), ale również odpaliliśmy w końcu listę potencjalnych inwestorów i dodaliśmy do naszej bazy narzędzi nową zakładkę „Zarządzanie i Efektywność”, gdzie znajdziecie prawie 20 przydatnych narzędzi (w sumie wszystkich jest już 86), dwukrotnie zwiększyła się również liczba przeczytanych artykułów a całkowita liczba osób korzystających ze StartupAkademia przekroczyła 10 tysięcy. Mamy nadzieję, że materiały, które wynajdujemy i tworzymy są przydatne. W Lutym będzie parę niespodzianek dla Was – pierwsza…..już jutro – zapraszamy 🙂

W międzyczasie poniżej 5 artykułów, do których najczęściej sięgaliście

  1. 7 typowych błędów w startupie. Najwięcej osób sięgało po ten artykuł i słusznie, bo znajdziecie tam nie tylko wylistowane błędy startupów, ale sugestie co trzeba zrobić jeśli je popełniacie.
  2. Skąd brać pomysły na startup. Podsumowanie naszego cyklu o tym skąd brać pomysły na startup było nie tylko mocno popularna na Akademii i fb ale również na slidesharze (31 pobrań, 12 polubień i ponad 140 udostępnień na różnych platformach). Znajdziecie tam oprócz listy pomysłów także wskazówki co jest ważne w danym sposobie i dużo casów (z linkami do ich szczegółowych opisów)
  3. Saasem globalnie w świat czyli wskazówki jak robić SaaS przeplecione historią Brand24.pl. Dużo użytecznych rad, w szczególności jeśli macie SaaSa.
  4. Jak przyciągnąć traffic do on-linowego biznesu czyli krótkie podsumowanie sposobów w jakie możecie przyciągnąć uwagę do Waszego produktu. Ta część dotyczy tylko on-linu; niedługo będzie też coś dla off-linu.
  5. Po co Ci doradcy w startupie czyli krótki poradnik jak tworzyć tzw. Advisory Board i co z niego możecie mieć.

Dodamy na deser 3 artykuły ze Stycznia, które wg nas trzeba koniecznie przeczytać:

  1. Case Udemy. Wierzymy, że na casach innych można dużo się nauczyć. Wg nas Udemy jest skarbnicą wiedzy, w szczególności jeśli robicie marketplace.
  2. Prezentacja lean analytics. Z naszego punktu widzenia są 2 książki, które bezwzględnie trzeba przeczytać zaczynając swój biznes. Jedną z nich jest Lean Analytics. Jeśli nie masz czasu to przynajmniej przejrzyj prezentację i obejrzyj film.
  3. Tworzenie landing page. Testowanie i MVP to mantra startupowca a ciężko to robić bez landing page więc polecamy zapoznanie się z tym tematem i zrobienie pierwszych kroków.

Tyle od nas. Udanego wieczoru i zapraszamy jutro na niespodziankę 🙂

1 thought on “Styczeń w StartupAkademia

  1. Pingback: Lista artykułów StartupAkademii | StartupAkademia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.