W Marcu jak w garncu czyli co się działo w StartupAkademii?

Tym razem podsumowanie robimy troszkę później niż zwykle po strawieniu krótkich, ale za to jakże smacznych świąt. Marzec był bardzo pracowity i mamy nadzieję, że marcowa porcja wiedzy Wam się spodobała :). Udało nam się stworzyć parę rzeczy, o których myśleliśmy już od jakiegoś czasu, ale jak to zwykle bywa wpadło jeszcze więcej nowych pomysłów do realizacji. Dziękujemy wszystkim za mnóstwo pytań, które nam również pomagają wybierać tematy, sugestie co do casów i narzędzi, linki do ciekawych treści.

Z marcowych mini-sukcesów, z których jesteśmy zadowoleni warto wspomnieć, parę najważniejszych. W Marcu w końcu udało się dodać do bazy narzędzi, zakładkę ze szkoleniami gdzie wymieniliśmy szkolenia stacjonarne i on-linowe, które wg nas warto wziąć by być lepszym w tym, co się robi. W tej samej bazie narzędzi pojawiła się również kolejna nowa zakładka „Sprzedaż i Marketing”. Znajdziecie tam ponad 80 narzędzi, które pozwolą Wam lepiej, taniej i szybciej sprzedawać.  Udało się również w bazie inwestorów (zrobić krok do przodu. Pojawiła się tam nowa zakładka „Inkubatory” gdzie dla każdego miasta wymieniliśmy inkubatory oraz zasugerowaliśmy, co one dają. Udało się też w końcu stworzyć bazę growth hacków, tricków i taktyk (ponad 80 przykładów użytych w praktyce), która jest dostępna dla osób zapisanych na newslettera.

Na Kwiecień szykujemy kolejne niespodzianki i dołożymy parę nowych przydatnych narzędzi do pakietu z którym się Wami dzielimy co miesiąc.

W międzyczasie poniżej 5 artykułów, do których najczęściej sięgaliście w Marcu:

  1. Pierwsze miejsce zapewne nikogo nie zdziwi – jest to świetny wykład Asha Maruya na temat lean canvas. Jeśli nie przetrawiłeś do końca Podręcznik Startupu – budowa wielkiej firmy krok po kroku Steve Blanka i Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera Alexandra Osterwaldera to koniecznie rzuć okiem na ten artykuł i książkę Asha
  2. Jak robić content marketing wylądował na 2 miejscu. Lektura obowiązkowa wszystkich zajmujących się social media i preferujących sprzedaż metodą pull a nie push.
  3. O co biega w grywalizacji?, czyli krótki wstęp to fajnej dziedziny, super użytecznej w praktyce. O tym będzie wkrótce więcej (przykłady, przykłady i jeszcze raz przykłady)
  4. MVP w praktyce czyli jak tanio przetestować pomysły na biznes. Tutaj znajdziesz przykłady MVP i to nie tylko on-linowe
  5. Na ostatnim, lecz zasłużonym miejscu jest praktyczna ściąga: Jak przyciągnąć traffic do biznesu off-linowego, gdzie dowiecie się, co robić, jeśli kręci Was biznes tradycyjny (restauracja, sklepik, firma usługowa, szkoła tańca itp.)

Dodamy na deser 3 artykuły z Marca, które wg nas trzeba koniecznie przeczytać:

  1. Poradnik o tym jak startupować, gdy jesteście częścią korporacji. Znajdziecie tam trochę teorii i dużo porad praktycznych, co zrobić by Wam się udało
  2. Świetny wykład o tym jak być sprawiedliwym, lecz surowym prezesem / założycielem startupu
  3. Krótka ściąga na temat tego jak uporać się z kwestią IT w Waszej firmie

Polecamy również sięgać do naszej bazy casów, konceptów franchisingowych i książek dla starupów.

Tyle od nas. Udanego wieczoru i zapraszamy na odwiedzanie StartupAkademii również w Kwietniu

1 thought on “W Marcu jak w garncu czyli co się działo w StartupAkademii?

  1. Pingback: Lista artykułów StartupAkademii | StartupAkademia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.