Pracowity Kwiecień w StartupAkademii

Zgodnie ze staropolską tradycją robimy raz w miesiącu podsumowanie, które pozwala Wam szybko zorientować się co się zmieniło w StartupAkademii i co koniecznie trzeba nadrobić ;).

W Kwietniu dużo majstrowaliśmy przy bazie inwestorów. Udało się nie tylko poszerzyć liczbę VC do 55 (wszystkie ważniejsze w USA, Europie i Polsce), ale także dodać najważniejsze europejskie programy akceleracji (w sumie jest wszystkich 37). Jeśli wierzycie, że macie już pomysł i potrzebujecie wsparcia nie tylko dobrym słowem, ale również pieniędzmi i wiedzą to na pewno warto sięgnąć do bazy inwestorów.

Na Maj mamy zaplanowane zmianyw bazie narzędzi i jak co miesiąc będzie można po zapisaniu się na obserwowanie StartupAkademii (https://startupakademia.pl/)  dostać wypasiony pakiet dodatkowych narzędzi (dokarmiamy go solidnie co miesiąc) w tym bazę growth hacków, tricków i użytecznych taktyk:) .

W międzyczasie poniżej 5 artykułów, do których najczęściej sięgaliście w Kwietniu:

  1. Wszystkich zdystansował artykuł-prezstroga, czyli opis 9 najczęściej popełnianych przez Saasy błędy. Jeśli masz taki biznes to jest to lektura obowiązkowa i nie ma, że boli. Koniecznie przeczytajcie wskazane na końcu artykułu dalsze lektury
  2. Miejsce drugie to zestawienie przykładów zastosowania grywalizacji w praktyce z różnych branż. Jeśli zajmujesz się marketingiem / sprzedażą w Waszym startupie to powinieneś znaleźć przynajmniej chwilę by przewertować te przykłady
  3. Na podium znalazła się ściąga dla tych, którzy zajmują się startupami modowymi. Znajdziecie tam wskazówkę co wypadałoby przeczytać (narzędzia, case, techniki itp.) by w Waszych ubraniach chodziła nie tylko rodzina i najbliżsi kumple 😉
  4. Tuż za podium jest przegląd narzędzi do mailingu. Orgazmu może i po przeczytaniu artykułu nie będzie, ale przynajmniej będziecie mieli dobre wyobrażenie które narzędzie najlepiej do Was pasuje. Przypominam, że maile nadal więcej osób czyta niż posty na facebooku – sami to widzimy w startupach, które nadzorujemy
  5. Ostatni z pierwszych powinien być wyżej ale puściliśmy ten artykuł w jakiś dzień gdzie i pogoda i tv odciągnęły Was skuteczne od StartupAkademii 😉 Mowa oczywiście o sposobach na zwiększanie zysków z klienta. Jeśli już masz jakiś klientów i chciałbyś nieśmiało więcej z nich wycisnąć to powinieneś się nauczyć na pamięć tego artykułu i do końca Maja przetestować wszystkie sposoby na własnym startupie!

Znów zgodnie z wieloletnią tradycją będą poniżej nasze 3 typy, które nie były wysoko w rankingu ale według naszego subiektywnego, autorytarnego spojrzenia na świat wypadałoby je przeczytać 😉 :

  1. Obnażenie modelu biznesowego Disneya. Wbrew pozorom jest to jeden typów biznesu jaki w Polsce ma szansę być stworzony (niekoniecznie sprzedawany content w Polsce), tylko trzeba zrozumieć gdzie są psy pogrzebane
  2. Kolejna pozycja to tak naprawdę artykuł marcowy, który w Kwietniu odświeżyliśmy. Mowa o artykule o tym jak robić content marketing. Dodaliśmy tam ciekawą listę i polecamy w szczególności punkt 7 z polecanych lektur („50 taktyk do stosowania w content marketingu”.
  3. Case Sandwich Video ze względu na innowacyjność w sposobie rozliczania się z klientem

Polecamy również sięgać do naszej bazy casówkonceptów franchisingowych i książek dla starupów oaz bazy narzędzi.

Tyle od nas. Udanego wieczoru i zapraszamy na odwiedzanie StartupAkademii również w Maju – pomimo upalnych wieczorów

1 thought on “Pracowity Kwiecień w StartupAkademii

  1. Pingback: Lista artykułów StartupAkademii | StartupAkademia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.