Bez względu na wielkość startupu będziecie musieli się w różnych konstelacjach spotykać. Staje się to w szczególności upierdliwe, gdy rośniecie i nie jesteście w stanie wszystkiego, jako założyciele ogarnąć osobiście. Wtedy, jak zwykle to bywa przy natłoku nowych rzeczy, 10 spotkań dziennie w różnych grupkach wydadzą się Wam idealnym rozwiązaniem i niechcący zafundujecie sobie małe piekiełko, czasopożeracza, który zawsze jest głodny.
W ramach zimnego prysznica będzie o tym jak prowadzić efektywnie spotkanie i czy w ogóle jest one potrzebne.
Proponujemy zacząć od paru zasad dobrego spotkania na poniższej infografice
Potem polecamy obejrzeć trochę długi ale przydatny wykład o tym kiedy robić i jak spotkania oraz jak unikać robienia spotkań. Z filmiku dowiecie się:
- O podstawowych typach spotkań (1:1, daily team standups, zbiorowe spotkania całej firmy, sptkania wymagające podejmowania decyzji) i kiedy warto je robić?
- Które spotkania warto odpuścić i zastąpić czymś innym np. mailem?
- Jak powinno wyglądać dobrze zrobione spotkanie wymagające podjęcia decyzji (agenda, jasno określone role decydenta i recenzenta, czas trwania, przygotowanie spotkania, notatka, czas trwania spotkania)?
- Narzędzia wspierające spotkania
- Co powinno się znaleźć w dobrej notatce ze spotkania i co powinno się wydarzyć po spotkaniu?
- Największe problemy ze spotkaniami
Jeśli chcesz dostawać powiadomienia o nowych równie dobrych artykułach StartupAkademii zacznij obserwować nasz blog za pomocą maila 🙂 i zgarnij pakiet 18 przydatnych narzędzi.
Z dalszych lektur gorąco polecamy:
- Ściaga pomagająca określić czy w ogóle jest sens robić spotkanie . Jes też tam parę wskaówek na temat tego jak upewnić się, że spotkanie jest efektywnie orbine
- Metodę Scrum
- Design Sprint Googla i parę rad od nich jak żyć 😉
- Priorytetyzacja zadań
- Metoda „o nie” czyli jak spowodować by zespół dawał z siebie wszystko
- Uniwersalny startupowiec czyli jak mieć team gotowy na wszystkie zadania
- Metoda OLE
Pingback: Lista artykułów StartupAkademii | StartupAkademia
Pingback: Najpopularniejsze artykuły Maja | StartupAkademia
Pingback: Dlaczego wąskie gardła opóźniają Twój startup i jak sobie z nimi poradzić? | StartupAkademia
Pingback: Lean Manufacturing w 90 sekund | StartupAkademia
Pingback: Ile jest pracy w pracy? | StartupAkademia
Pingback: 19 sposobów na przyspieszenie Twojego startupu | StartupAkademia
Pingback: Jak być efektywnym starupowcem? | StartupAkademia
Ja osobiście zawsze uważam, że takie spotkania są potrzebne. Szef może wyczuć nastroje w zespole, których nie odczuje na co dzień. I jest to jakieś oderwanie się. Agenda jest koniecznie potrzebna, choć trzeba zastanowić się, które punkty mogłyby zostać wyrzucone, gdyby pracownicy poruszyli temat, którego nie nie przewidział a jest ważny. Sam niedawno ugryzłem ten temat dodając też 12 dobrych praktyk, które mogłyby ubogacić takie spotkanie. http://businesslifemanual.pl/jak-zamienic-nudne-spotkanie-zespolu-w-inspirujace-wydarzenie/ I wspólne ustalenie „etykiety” spotkań to też fajna praktyka.
PolubieniePolubienie
Dzięki za link 🙂 Bardzo fajny blog. Ja osobiście jeśli mogę to spotkań unikam. Jak już muszę to staram się zabić je w 15 minut 🙂
PolubieniePolubienie